Обитаемый остров | Заселений острів (2009)

У Стругацьких завжди погано складалося із екранізацією їх творів. На превеликий жаль. Тому, що серед російських фантастів вони поки що лишаються найбільш потужними авторами, практично епохою в історії фантастики. Тому всі (і я в тому числі) чекали екранізації “Залюдненого острова” із цілком виправданим скептицизмом. Однак, на щастя, песимістичні прогнози не збулися і попри величезну прірву всіляких нюансиків можна вважати цю спробу вдалою.Автори фільму, як на мене, чудово зуміли поєднати майже непоєднувані речі – інтелектуальні роздуми про тоталітаризм, ступінь необхідного втручання, людяність, гуманізм та багато інших речей (якщо в загальному) із видовищністю, динамікою, драйвом. Перше, очевидно, мусило бути, інакше навіщо взагалі було братися за екранізацію, адже книга саме про глибокі речі, а друге покликано зробити фільм прийнятним для молоді. Для тих, хто просто не пам’ятає радянських часів і добре якщо зможе хоч приблизно уявити (не доведи Боже відчути) про що саме йдеться. Іноді навіть здається, що драйву і динаміки у фільмі аж забагато. Він яскравий, видовищний, масштабний. Тут дуже відчувається стиль фільмів знятих у Голівуді за мотивами коміксів, де відеоряд це альфа і омега. І дуже радує, що все це не стало на заваді сюжету і ідеї.
Гра акторів також трохи аж занадто виразна, трохи перебільшена, але у контексті фільму це не виглядає неприродньо. мені особисто найбільше сподобався герой Гоші Куценко та Рудольф Сікорскі.
Епізод із Чаклуном аж занадто показово-моторошний, думаю геть не обов’язково було робити його дитиною без рота, хоча якщо режисер лише так міг передати збентеження і невпевненість головного героя, то нехай.
Трохи змазаний один із ключових моментів книги, коли сікорскі кричить “думкопф…”. Не справляє враження. Хто читав, той знає – для Макса це було немов грім з ясного неба, а в фільмі це просто слова та ще й на фоні битви а-ля “Матриця” – не виразно і якби я не читав роману, навряд чи одразу б зрозумів у чому річ і що це означає. Однозначно дивитися в кінотеатрі, окрім найпершої сцени, там де космічна катастрофа, якась надто вже іграшкова, все інше просто дух місцями захоплює і в жодному разі не буде адекватно передано домашньою технікою (одна танкова атака чого варта). Наскільки я знаю команда творці фільму викупили права на ще один роман, чомусь не наступний у серії, а через один. Чекаю з нетерпінням, тому, що саме той мені подобаєьтся чи не найбільше серед інших зі світу “полудня”.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *