Seegrotte – підземне озеро в Австрії

Ці підземелля з великим озером справляють сильне враження. Зараз там музей присвячений пам’яті гірників, що загинули у 1912 році та полонених, які працювали на підземному авіазаводі під час другої світової війни. А ще там знімали одну із сцен голівудської версії “Трьох мушкетерів”.

Із офіційної історії:

Це озеро виникло в результаті вибуху в 1912 році. Тоді в шахту, де видобували гіпс, вирвалися двадцять мільйонів літрів води. Вона миттєво затопила всі проходи і штольні. Так з’явилося підземне озеро Seegrotte. Сталося це недалеко від австрійського містечка Хінтербрюль. Тоді шахту закрили, а виявлено це озеро було лише через 20 років спелеологами.
Вони були вражені відкрився їх погляду видовища. І зробили все, щоб таку рідкісну картину змогли побачити й інші люди. Завдяки їм, у 1932 році до озера був відкритий доступ. Правда, це тривало недовго. Після початку війни комплекс, в який входило озеро з пов’язаними з нього гротами, було окуповано вермахтом, який влаштував там авіаційний завод. Для цього з печер відкачали воду, осушили приміщення, і зігнали туди дві тисячі військовополонених. А в кінці війни авіазавод вермахтом був зруйнований за допомогою потужних бомб.
І знову знадобився час, щоб відновити озеро. Лише через три роки після закінчення війни до нього знову стали допускати туристів.

 

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *