Французьке кіно настільки своєрідне, що його важко дивитися після всіх голлівудських блокбастерів та неамериканських уподібнень до них. І важко навіть сказати в чому саме воно відрізняється, але оте відчуття інакшості муляє перші кілька хвилин щоразу, як починається перегляд. Кіно “ласкаво просимо до Шті” не просто французьке, воно про невеличкий і (судячи з контексту) непопулярний район на півночі Франції, де люди живуть, працюють і розмовляють геть не так, як інші французи. Однак попри це стрічка вийшла веселою і близькою. Не шедевр, що приречений стати класикою, але цілком достойне кіно, яке варто переглядати час від часу.
Єдине зауваження – у фільмі дуже багато ситуацій навколо відмінностей у мові, діалект “шті” дуже незвичний для французів і перекладати такі речі надзвичайно важко. Мені пощастило дивитися фільм в оригіналі з титрами російського аматора, що довго жив у Франції і зробив переклад просто для власного задоволення, постаравшись передати всі найменші нюанси. Можливо, якщо б довелося дивитись у традиційному дубляжі то багато було б втрачено.
Сюжет простий – поштовий службовець мріє про роботу на півдні Франції, там і море, і сонце, і взагалі не життя, а курорт. Однак замість цього керівництво спрямовує його на північ у дуже своєрідний район. Бідний чолов’яга сприймає це як каторгу, а його дружина пишається героїзмом свого обранця. Утім прибувши на місце і справді потрапивши в кілька неприємних ситуацій з часом той чоловік розуміє, що нічого страшного у житті серед “шті” немає. Люди як люди, ну говорять трохи інакше, ну поводяться часом дивно, але в цілому дуже й дуже приязні та веселі. Оце власне й уся нехитра історія (ну окрім ще кількох сюжетних ліній, не буду ж я все розповідати – вам стане нецікаво).
Що в цьому фільмі дуже сподобалося – просто життя. Герої не здійснюють подвигів, не є лиходіями, їх драми, сказати б “побутові” але ж вони насправді важливі, почуття глибокі, але людські, зрозумілі, без надриву і пафосу. Глибинне тепло проймає стрічку і передає чудовий емоційний заряд, що як бальзам на душу, якщо ви хочете просто відпочити і трохи поспівчувати. Комедійні сцени хоч і трохи надумані, усе ж реальніші, аніж більшість того, що зазвичай відбувається на екранах.
Що можна сказати про головні концепції… Звичайно північ Франції (та й бігіто інших регіонів на Землі) навряд чи кращі за південний берег. Але головне всюди – це люди і від того чи вони щирі, відкриті, хороші більшою мірою залежить радість від життя, аніж від кліматичних умов.
Загалом дуже хороше кіно. Для сімейного перегляду. Але шукайте хороший переклад!

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *