Ratatouille | Рататуй (2007)

Для всіх любителів традиційної голлівудської анімації давно очікуваною подією став мультфільм про пацюка, що вмів готувати і не просто готувати, а геніально.

Отже сюжет: в якомусь селі під Парижем жив собі серед пацюків геній кулінарії, і, як це водиться, оточення (тобто пацюки) усіляко намагалося зробити його нормальним. Одного разу, коли той пацюк поліз за шафраном на кухню до власниці будинку, де жили всі його родичі, здійнялася стрілянина (бабця, як виявилося, мала добру гвинтівку і не любила пацюків)) і всім довелося тікати звідти. В процесі втечі герой відбився від інших (випадково) і потрапив (майже випадково) до одного з ресторанів Парижа, ще нещодавно п’ятизіркового. Тут пацюк зустрів хлопчину, що дуже хотів але геть не вмів готувати і вони порозумілися. Тобто пацюк почав допомагати тому хлопчині творити кулінарні шедеври. Ну далі як завжди – підступи й інтриги ворогів (хлопчик виявився незаконним сином засновника ресторану і заклад має перейти йому до рук) а також важкий іспит для всіх, коли до ресторану приходить лихий критик із метою написати розгромну статтю. Що було далі не скажу, бо ж нецікаво буде дивитися, утім мультик же американський, тому думаю навіть малі діти здогадаються)))

У цій стрічці ви знайдете все, що є в сімейному американському кіно – герой, якого не розуміють близькі, можливість себе проявити, вороги в новому оточенні і звичайно ж “хеппі енд”. До цього всього додано звичне уже моралізаторство. Загалом вийшов добре зроблений, цікавий за сюжетом (але не думкою, чи то пак ідеєю),технічно досконалий фільм.

Якщо б я сам собі задав питання чи мультик мені сподобався, то відповісти було б зовсім не просто. Дивитися його дуже цікаво, моментами я навіть переживав за героя. І смішних ситуацій, коли можна було пореготати собі в задоволення було чимало.

От тільки… Викликав він певні думки про анімацію зокрема і кіноіндустрію загалом. Геть не дитячі. І оскільки вони тут не обов’язкові буду закруглятися. З обіцянкою обов’язково оприлюднити все, що подумалося іншим разом.

А, мало не забув цікавий момент: угорці у своєму прокаті цю стрічку пустили під назвою “Лечо”. Як на мене цілком виправдано.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *