Про EX.UA та файлообмінники взагалі

Щось швидко копірасти захисники прав інтелектуальної власності добралися до України. Майже одразу за мегааплоадом закрили ex.ua.

Причому не просто закрили, а за повідомленням ТСН намагалися зібрати дані про користувачів, які завантажували піратський контент.

З приводу цих подій виникає кілька протилежних думок. З одного боку люди створили крутий ресурс, вклали сили і час і напевно гроші, а з іншого – хто-хто, а вони то мали знати, що діють протизаконно і бути готовими до такого розвитку подій.

Інформація про “вилучені 200 серверів” – це звичайно лажа, міліція тупо рапортує про речі в яких не розуміється, це може означати, що операцію проводили не спеціалісти, відповідно ймовірне просто замовлення від когось із зацікавлених. Про це у вищевказаному матеріалі згадується – “Пісковий також не виключив, що причиною закриття EX.UA могли стати бізнес-інтереси.”

Те, що після цього “поклали” сайт МВС – стає уже звичною практикою в світі – іде протистояння між правовласниками, які реально знахабніли (про ці речі я окремо зроблю матеріал) і людьми, які взагалі не визнають такого поняття як інтелектуальна власність (це інша крайність). І сам факти примітний лише тим, що міліція не дуже думає про безпеку свого інтернет-представництва.

Розпачливі і гнівні реакції простих користувачів показують, що люди не готові поки що до реалій нового світу, а також не готові змінювати ці реалії. Як воно вийде насправді – пристосуються чи діятимуть – поки що невідомо. Якщо на Заході вже чітко визначилися співтовариства, які проголошують певні принципи (Партія піратів, церква копіїзму, вільні ліцензії та інше), то у нас це більше схоже на дитячий лемент циганчука, якому дали по руках за вкрадений пиріжок.

Ну і останнє: будьте пильні. Ніколи не реєструйте справжніх імен, або електронну пошту, яка може вказати на вас. Думаю наступним кроком будуть російські торенти, відредагуйте акаунти)))

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *