Ну дожилися. Скоро у нас буде як в Росії – сім-картки продаватимуть лише за наявності паспорта. Що цікаво: ця новина обійшла більше IT-сайтів аніж новинових, хоча здається заслуговує на увагу. Зокрема я її побачив на uniC (читати), а ті в свою чергу посилаються на УНІАН. Ще бачив згадування на Хабрі. І все.

Подаю повний текст із власними виділеннями жирним:

Про намір заборонити надання телекомунікаційних послуг без ідентифікації користувачів йдеться в проекті закону “Про внесення змін до Закону України “Про телекомунікації щодо вдосконалення порядку отримання правоохоронними органами інформації про споживачів телекомунікаційних послуг та надані телекомунікаційні послуги та порядку набуття ідентифікаційних телекомунікаційних карток споживачами”, розробленому Держспецзв’язку України.
Як повідомляється, законопроект розроблено на виконання рішення, прийнятого на засіданні Кабінету міністрів України 11 квітня 2012 року.
В аналітичній записці відомства пояснюється, що “впровадження процедури надання телекомунікаційних послуг з використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток на підставі укладеного між оператором телекомунікацій та споживачем телекомунікаційних послуг договору в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України, дасть можливість споживачам отримувати відповідні телекомунікаційні послуги згідно з договором, а правоохоронним органам – ідентифікувати споживачів при проведенні заходів щодо запобігання правопорушенням та їх розкриттю“.
Держспецзв’язку вважає, що в результаті прийняття законопроекту буде удосконалено порядок отримання правоохоронними органами інформації про споживачів телекомунікаційних послуг та надані телекомунікаційні послуги, буде надана можливість визначити порядок придбання ідентифікаційних телекомунікаційних карток споживачами, що дозволить правоохоронним органам “ефективніше виконувати обов’язки щодо захисту життя, здоров’я, прав і свобод громадян, власності, природного середовища, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань з використанням телекомунікаційної складової “.
Крім того, як вважають чиновники, впровадження змін забезпечить правоохоронним органам не тільки поліпшення стану виконання своїх обов’язків завдяки більш швидкому і надійному джерелу інформації про споживачів телекомунікаційних послуг, але й значною мірою буде впливати на стан недопущення та запобігання протиправних дій з використанням телекомунікаційних мереж.

 

Поліцеська держава все ближче і було б смішно читати про “розкриття протиправних дій” якби не було так сумно – адже відомо, що саме для нинішньої влади є протиправною дією.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *