Особисто я уже довгий час юзаю Firefox, та й творці Tor віддали йому перевагу, але багато людей люблять Хром. Він непоганий, але на ранніх етапах жер неймовірну кількість пам’яті і я так і не звик ним користуватися. Крім того, це бровзер від Google. Що означає одне: всі ваші дії (ходіння по сайтах, пошуки і навіть паролі з інших сайтів) записуються і передаються до бази даних у Гуглі.

Чи є від цього шкода? Ну, насамперед після кожного пошуку ви будете бачити рекламу на тему, яка вас можливо уже не цікавить, ви знайшли, що шукали, а Гугл іще місяцями буде вам набридати оголошеннями на ту тему. Це не є пряма шкода, але дуже дратує. Крім того, завжди є ймовірність, що вас особисто почнуть відслідковувати. Ні, я не параноїк, але світ такий, що будь яка людина може стати суб’єктом детального вивчення. І ті оптимісти, що заперечують, мовляв Гугл нікуди не передає інформацію, трохи відірвані від реалій, бо якщо буде постанова суду, то пошуковик змушений буде надати цю інформацію. Тож чи не краще, щоб у гугла цієї інформації просто не було? Навіть якщо ви не робите нічого протизаконного. Чи всі готові наприклад відкрити незнайомим людям історію свого пошуку, або історію відвіданих сайтів? Загалом питання власної приватності вирішувати кожному самостійно, але хоча б знати про ці нюанси думаю необхідно.

Рішення

Саме такі мотиви і спонукали групу людей створити бровзер, що поєднував би в собі зручний і звичний інтерфейс Хрома із приватністю та безпекою.

Знайомтеся: Iridium.

Він виглядає і працює абсолютно так само. Тільки нікуди нічого не передає. Якщо коротко, там більше 30 досить таки критичних моментів пов’язаних із приватністю і передачею ваших даних. Бажаєте деталей? Всі відмінності від Хрома описані тут.

Застереження: можна використовувати ті ж додатки, що й у Хромі, але декотрі з них самі по собі можуть передавати інформацію третім сторонам, тож бажано не зловживати.

А взагалі дуже добре, що є люди, які думають про безпеку у сучасному світі, коли інформація про всіх може стати доступною в будь який момент і це зробили більш безпечни бровзер.

 

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *