Детального опису не буде. Я лише хочу сказати про основну ідею.
Не грав у гру, тому не знаю як там будується сюжет і чи є та сама ідеологія. У фільмі орден вбивць протистоїть намаганням церкви, конкретно ордену Тамплієрів, відняти у людства свободу волі. Ось такі благородні, еге ж. І тут слід трохи замислитися, бо питання не таке вже й просте.
Те, що християнська церква, як організація майже завжди, крім найбільш ранніх часів, працювала і працює на владу – відомо. Упокорення мас завжди було однією із базових функцій церкви. (Хочу зробити застереження для віруючих – я не говорю про віру як таку, і маю на увазі виключно дії церкви як організації людей.) І притягнутий за вуха орден Тамплієрів тут напевно лише як “відмазка” авторів фільму, щоб бува справжня церква не почала непокоїтися. Ну бо легендарний і на слуху після “Коду да Вінчі”. Хоч, якщо вже зовсім заглиблюватися, то у Тамплієрів, велику кількість яких було вирізано саме за наказом церкви, мало б бути дуже мало причин любити цю організацію.
Ну, не суть. Так от.
Із цим моментом я багато в чому згоден. Тим більше у фільмі показано таку чорну сторінку в історії набільш миролюбної організації, як інквізиція.
Але протистоїть усім цим намаганням також легендарний орден найманих убивць, найманих, а не ідейних, як показано у фільмі, азійських наркоманів (сама назва походить від слова “гашишини”). І тут я категорично не згоден. Бо автори чомусь єдиним виявом свободи волі людини вважають не багато не мало, а чисту агресію і здатність до вбивства.
Можливо цього було достатньо для гри. Хто грав у будь-яку стрілялку, знає, що там мета “завалити” побільше ворогів, будь то інопланетні монстри чи інші люди. Щодо цього також точиться багато суперечок, але все ж ігровий світ дуже умовний.
А коли у фільмі дітям розказують, що “попри обмеження моралі і закону знай – можливо усе” (це пряма цитата) – то вже вибачте, але хочеться спитати чи взагалі там якісь мізки є в тих авторів?
Окей, стоїть обмеження в 16 років для перегляду. Наприклад, я бачив як підлітків явно молодших пускають до залу. А тепер уявіть несформовану психіку дитину із купою комплексів, якій здається, що всі її ображають, ну в дитинстві майже всі такі. І тут “чудова ідеологія”. Хочеться сподіватися, що фільми також створюють умовний світ, але боюся їх вплив більший. Звичайно кіно є різне. І бойовики, і взагалі треш та триллери із психопатами. Але майже завжди убивці – погані. У бойовиках “хороші хлопці” б’ються із “поганими”, про психопатів узагалі мовчу, там все ясно. І лише в цьому фільмі убивства це не просто круто, а якась ніби як священна місія. Раніше у голівудських блокбастерах такого рівня подібного не було. Особисто мені страшно би було жити серед людей які будуть думати так, як у фільмі.
Загалом отаке дуже двояке враження. Щодо спецефектів і частини сюжету все класно, а щодо основної думки, все сумно.
І, так – фільм “Леон” мені теж не подобається.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *