Прометей / Prometheus (2012)

Навіть при майже повній відсутності за останній час фантастичних фільмів – розчарований. Джуе чітке враження, що Рідлі Скотт не поважає глядача і для більшої динаміки та напруги жертвує останніми частками правдоподібності і достовірності. А це ж наукова фантастика! Вона має бути бодай в чомусь наближена до реальності! Автор же зробив героїв настільки далекими від нормальних людей, що всі фантастичні елементи здаються більш правдоподібними. Це дивно, бо в той же час він випустив цілу серію документальних міні-фільмів про великих фантастів – Верна, Азімова, діка та інших – і відгукується про них із значною повагою. Здавалось би природнім, щоб він притримувався тих же принципів і в своїй творчості, але ні – не склалося.
Єдине, що можна сказати в плюс – фільм видовищний. У цьому плані він практично бездоганний.
Але сюжетні повороти, мотиви героїв, їхня поведінка роблять із непоганого в цілому задуму повний треш. Може так і було заплановано? Адже перший “Чужий” хоч і при повному антуражі наукової фантастики був усе ж фільмом жахів. Може тому Скотт вирішив не заморочуватися із найменшими натяками на логіку або хоч якусь іллюзію реальності? І при цьому він ще має нахабство додавати якісь серйозні питання, наприклад те, що його цікавить ще з часів “Blade runner’а”.
Як би там не було, а герої на екрані роблять усе те, чого робити не варто за будь-яких обставин. Вони справляють враження малолітніх дебілів, а єдина людина, яка діє розумно – чомусь подається мало не яке негативний герой.
Усе це дуже пригнічує під час перегляду і значно знижує задоволення, аж до повного несприйняття.
Тому фільм попри всю його красу і цікаву ідею (так, до речі і не доведену до кінця, не сформульовану чітко) – не сподобався. Якщо вам цікавий кіносвіт Чужих – безперечно передивитися треба. Але й тільки.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *