Пірати Карибського моря: четвертий раз

Продовження пригод Джека Горобця, перепрошую – капітана Джека Горобця, вийшло цілком у дусі попередніх трьох фільмів і не розчарує прихильників цієї піратської історії. Це означає, що все лишилося як і було – Джонні Депп все так само шукає корабель, проходячи крізь карколомні пригоди, Барбоса все так само то допомагає, то заважає йому – переслідуючи власну мету. Утім є й відмінності і власне саме про них лише й варто поговорити, бо все інше вже давно всім добре знайоме.

Отже в цьому фільмі немає парочки у виконанні Орландо Блума та Кіри Найтлі. На самому початку проекту, була ймовірність, що ми взагалі не побачимо четверту частину, бо через кризу було вирішено неабияк урізати бюджет фільму, утім з Деппом потім студія все ж домовилася, а от вищезгаданих акторів, тобто їх героїв тут не було і важко сказати чи стала стрічка від цього гіршою або кращою, бо творці фільму натомість запросили на епізодичні ролі відомих і дуже виразних акторів – Джуді Денч, наприклад з’являється лише на кілька секунд, але своєю появою практично рятує сцену погоні на каретах, видовищну і в той же час чомусь нудну. Але не лише епізодичні ролі віддано зіркам. У фільмі з’явилася нова героїня – колишня коханка Джека і грає її Пенелопа Крус, а це чогось та варте. Тож можна сказати, що вдалося компенсувати втрату аж цілих двох головних героїв епопеї без особливої шкоди для фільму.

На жаль не всі зможуть побачити це кіно в тривимірному варіанті, а при перегляді у звичайному кінотеатрі складається враження, що про глядачів без 3Д-оклярів забули. Так, моментами звичайно все грандіозно і видовищно, але таких моментів значно менше, ніж було в попередніх стрічках, а в той же час просто таки вгадуються кадри зроблені спеціально для третього виміру – ось там це має бути надзвичайно ефектно. Ще б додав, що пошкодував про деякі пейзажі – дуже красиві, але вони буквально промайнули, не давши змоги повністю насолодитися і відчути простір та красу.

Сюжет тут також є, він навіть цікавий по своєму, але не такий грандіозний як був у попередній – третій частині. Тут герої “всього-навсього” шукають живу воду. Мабуть найбільш цікавою і видовищною була сцена коли на людей напали русалки (чомусь творці фільму надали їм вампірських рис, може дається взнаки оте всесвітнє нездорове захоплення вамп-тематикою, що почалося із “Сутінок”).

Порадувало, що герої майже не змінилися, все ж глядачі можуть бути впевнені, що побачать саме те, на що розраховують. Але в той же час автори підійшли до межі, після якої вже майже немає шансів на успіх – рідко, який проект витримує аж чотири повноцінні фільми і з кожною новою стрічкою зростає ймовірність, що історія стане нецікавою, тож наразі взагалі не можна сказати, чи планується ще одне кіно про піратів. Мабуть це буде залежати від касових зборів, тому шанувальникам звичайно ж варто бігти до кінотеатрів, поки ще йде прокат і довести правильність обраного курсу і необхідність продовження. Утім особисто я не дуже переживатиму, якщо “Піратів Карибського моря” закриють. Це було дуже добре, але погодьтеся – четверта серія при всіх її перевагах і хороших моментах не викликала таких же емоцій як перша.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *