Кіно з досить потужним потенціалом виявилося таким собі одноразовим трилерчиком. Якраз у найгірших традиціях “кіно для простих глядачів” – його все ще знімають, хоч давно вже зрозуміло і успіх таких фільмів як “Inception” це доводить, що глядачів такого рівня стає все менше. Не читав книги, тому не можу сказати чи це провина автора, чи все ж більше залежить від режисера. Але думаю, що на основі ідеї можна було зробити значно сильніший сюжет.

Якщо про нього (сюжет) у двох словах, то неуспішний письменник отримує наркотик, який кардинально змінює роботу мозку – покращує до неймовірних висот. Ну і далі припущення як саме жив би той письменник отримавши такий “дар”. Для інтриги наркотик виявився ще й смертельно небезпечним і дилема “або відмовитися, або померти” стає мало не головним питанням життя для героя.

Що ж вийшло, і що ми бачимо на екрані. Фільм, у якому є кілька дуже цікавих візуальних моментів – абсолютно непотрібних, але красивих і покликаних показити відмінність між світосприйняттям звичайної людини і під дією “препарату”. Фільм, у якому стосунки між людьми якісь кортонно-шаблонні, на рівні ідеальних маркетингових схем, у житті так ніколи не буває. Навіть бандити, ну такі вже бандити, що далі нікуди. До речі один із дуже дивних моментів, така собі логічна незрозумілість – чому головний герой, будучи майже суперкомп’ютером і оперуючи неймовірною кількістю даних, “забув”, що треба віддати гроші (які в нього були), адже цей борг став головною проблемою в житті. Так просто не буває. Пояснення лише одне – для гостроти сюжету, але це вже опускає рівень фільму до майже трешу – там теж головне гострота і видовище, і чим менше логіки, тим краще.

За задумом авторів той наркотик лише підсилював роботу мозку, все інше, що робила людина, було наслідком її життєвого досвіду та схильностей. Тут теж є трохи незрозумілого – чому ж тоді герой написавши всього одну успішну книгу раптово вирішує стати фінансистом, а потім іще кимось? Ну а думки, що виникли особисто в мене під час перегляду взагалі мабуть мало збігаються з тим, що хотіли сказати автори. Адже насправді не потрібні жодні наркотики, щоб діяти успішно – треба просто мати достатню мотивацію, щоб забути про відпочинок і вивчати щось нове, а потім застосовувати вивчене на практиці. Кожна людина це може. От лише важливо триматися якоїсь розумної межі, адже якщо природа створила нас із потребою у сні, відпочинку, розвагах – значить це не просто так. Наскільки залишаються людьми ті, хто знає лише роботу? І чи це взагалі комусь потрібно?

Загалом фільм десь на трієчку з плюсом по п’ятибальній шкалі. на один раз. І цілком достатньо його побачити вдома.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *