Мультик про планету 51 – це не просто мультик. І зовсім не для дітей. Хоча, можливо, симпатичні герої зроблять його популярним і серед найменших, творці однак розраховували явно на дітей юнацького віку і дітей ще старіших. Судіть самі. Із назви не випливає, але там зашифровано, який саме світ ми побачимо.
Навіть я, котрий ніколи у тому світі не був, і зрозуміло, не маю шансів знати, як саме жили американці в 1951-му, із найрізноманітніших фільмів, а головне з того, ЯК ті фільми знімаються, можу відчути – то був рай для американців. Втілення “американської мрії”. “Золоті 50-ті”. Називати можна, як завгодно. Головне, що це був час, який тепер можна згадувати з ностальгією. Простий і чудовий, без сучасних проблем (еге ж, з часом всі проблеми здаються простими). А ще в цьому мультику є стільки реплік, на стільки фільмів, що додаткову насолоду отримає той, хто кіно (голлівудське зокрема) дивився і пам’ятає. Утім і без цього стрічка варта для перегляду.
За сюжетом земний астронавт (о, так, це звучить гордо і круто як ніколи, але згодом трохи тьмяніє)) потрапляє на іншу планету, де всі живуть… Ні ви ніколи не вгадаєте – так як живуть люди в американській мрії про 1951 рік. Це настільки підкреслено і настільки явно передано, що таки хочеться машину часу й американський паспорт. А там саме повальне захоплення науково-фантастичним трешом – от прийдуть інопланетяни і всіх загарбають і з’їдять. Відповідно трохи розвивається параноя, а значить астронавту не так просто повернутися на Землю, треба ховатися, уникати військових ну і тому подібні пригоди.
Це якщо зовсім коротко і аби не псувати перегляд.

Насправді у стрічку понатикали стільки всього, що одразу й не згадаєш. Тут тобі і візуальна концепція – все на планеті кругле, або округлене, такий собі дуже дружній світ, без агресивних кутів, там навіть танки симпатичні і круглі. І тут тобі абсолютно впізнавані дії і сюжетики із старого доброго американського кіно, навіть образи здається вже десь зустрічалися. А одяг! Таж вони всі вдягнуті як у будь-якій стрічці про 50-ті! Хоч і без штанів (чоловіки). А дівчата все ж сором’язливо у спідницях. Як сказав один з героїв, коли побачив голого астронавта “так от де у вас антени ростуть”. Ще цікаво було спостерігати, як американці стібаються над самими собою і звичкою всюди ставити свій прапор. Бо астронавт приземлився у дворі допропорядної сім’ї і навіть не озираючись одразу встромив у грунт флагшток із зірково-смугастим. А вже потім помітив, що він не сам.
І, звичайно ж, багато цитат із фантастичних фільмів. Чого вартий лише пес, що схожий на Чужого.
І ще дуже порадувала музика. ну… ви розумієте, чому))
В цілому фільм не просто хороший, а такий багатошаровий. Думаю кожен зможе побачити щось своє і порадіти. Тому позитив гарантовано.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *