Широко рекламований мультик про хлопчика-робота при перегляді викликав дуже посередні емоції. І хоч наявні практчно всі елементи успішного проекту, загальне враження склалося не дуже хороше. Знову складні питання про смерть і самоусвідомлення спробували подати у яскравій розважальній формі для малечі, і знову незрозуміло навіщо.
За сюжетом видатний вчений має сина, якого дуже любить. При випробовуванні якогось велетенського робота малий опинився у небезпечній зоні і загинув. А вчений вирішив створити робота, який би був точнісінько таким самим і замінив йому сина. От тільки коли проект було успішно втілено, йому здалося, що робот не такий (хоча із того, що відбувалося на екрані аж ніяк не можна було судити про якісь відхилення). Тут розігрується драма – “хлопчик” розуміє не тільки те, що він несправжній, а й те, що йому не раді і хочуть позбутися.
Сюжет має ще кілька паралельних ліній, які потім сплітаються у одну велетенську кульмінацію. Зокрема дія відбувається на шматку землі, що плаває в небі. Поверхня планети більше хожа на смітник, а от мешканці літаючого острова живуть як в раю. І хоч на екологічній лінії наголос не робиться вона тут дуже вже явна, аби її не помітити.
Проблема у ставленні до роботів обігрується у стоп’ятдесяттисячний раз чи й більше і абсолютно ніяк не вирішується – творці фільму прросто зробили рожевий щасливий хеппі-енд і не стали собі морочити голову. З огладу на те, що мультик дитячий, такий підхід можливо й виправданий, але тоді навіщо взагалі було піднімати цю тему? Зробили би мультик про пригоди робота-хлопчика без цих філософських підтекстів. Все одно діти не зрозуміють, а для дорослих ці питання значно краще висвітлені у класичній фантастицйі – від “Того, що біжить по лезу” до “Я, робот”.
А от якщо не зважати на це все – вийде просто хороший яскравий і видовищний мультик. Із карколомними пригодами, смішними моментами і традиційним хеппі-ендом.
Утім є ймовірність, що такий стиль був закладений невипадково, адже знято стрічку по відомому і надзвичайно популярному в Японії серіалу, а в основу того лягла манга, яку вважають одною з базових для жанру аніме.

… а хлопчика який загинув – шкода.
Уже вдруге за цей рік бачу мультик, у якому симпатичний герой гине на самому початку, а далі існує або у вигляді спогадів, або і взагалі як механічна копія. Якась неоптимістична тенденція.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *