У 1994 році Федеральне бюро розслідувань США пролобіювало закон, за яким усі компанії, що надають телекомунікаційні послуги, повинні були забезпечити можливість прослуховування для агентів. Тоді забули згадати веб-компанії і от тепер готується новий законопроект, що враховує недолік. Згідно із цим законом усі соціальні мережі та інші популярні сервіси в Мережі зобов’язані будуть створити так звані “backdor”, тобто “чорний хід” для фбр-івців, за допомогою якого вони зможуть читати і слухати все, що користувачі “приватно” роблять у мережі.

Звичайно ж, усе це робиться із найкращими намірами – боротьба з розповсюдженням наркотиків, дитячого порно, запобігання терористичній діяльності (тут би мав бути саркастичний смайл).

І, здавалось би – яке нам до того діло? Але де гарантія, що існуючим бекдором не скористаються інші люди – зловмисники, конкуренти? Якщо можливість є – її буде використано. Ще один аргумент за  шифрування і вільні продукти з відкритим кодом. Бо хоч великі компанії і “висловили занепокоєння” – співпрацювати з ФБР вони будуть – сумнівів немає.

Джерело

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *