martian

Я довго вагався, чи йти на це кіно, бо відгуки були дуже суперечливі, але врешті зорі склалися так, що був час і можливість, тож я пішов.
І не пошкодував.
Останній фільм такого типу – це “Гравітація”: наукова фантастика без надмірних перебільшень, можливо із деякими надто сміливими припущеннями, але не більше. На фоні великої кількості голівудського продукту, який лиш відносно можна віднести до жанру SciFi, це безумовно варте уваги і поваги.
Одним із факторів, що утримував мене від перегляду був вибір актора на головну роль – ну не люблю я Мета Деймона. Утім треба зазначити, що тут він зіграв непогано. А оскільки переважну частину екранного часу в кадрі був саме він – то це мабуть я його раніше недооцінював.
Сюжет досить простий – під час неочікуваної евакуації через бурю, команда астронавтів губить одного чоловіка і злітає вважаючи його мертвим. А він отямився через якийсь час, повернувся на базу і намагається вижити в умовах, що практично виключають таку можливість. Далі сюжетна лінія роздвоюється – до виживання додаються намагання НАСА його врятувати. Але все ж головною залишається саме постать героя і його дії.
Час від часу у фільмі просто проскакують великі періоди – у кіно не можна втиснути всю книгу, час обмежений і це трохи змазує психологічний ефект. Крім того, мабуть для більшого позитиву сценаристи додали купу жартиків і комічних моментів, тож перегляд попри переймання долею чоловіка на Марсі ще й веселить.
Декотрі коментатори в мережі скаржаться, що це не трилер, як було заявлено в анонсах. Ніколи не розумів цієї тяги до гострих відчуттів. І переважну частину часу – це справді не триллер. Але перцю вистачає, особливо в останній частині, за це не хвилюйтеся))
Що ще сподобалося (коротко)
– дивитися в 3Д, моментами реально неймовірно круто!
– як належне той факт, що людству таки необхідно освоювати космос – без питань типу “навіщо”.
– рівень професійності (може це лиш кіно), якщо вже ти в космосі, то навіть будучи ботаніком все одно вмієш майже все, що потрібно. Те ж саме по спеціалістах НАСА. Вчитися, і вчитися, і ще раз вчитися і вміти знання застосовувати – ось чого не вистачає конкретно нашому, українському, суспільству.
Загальна оцінка 7,5 із 10 – варто подивитися (особливо, якщо ви любите фантастику).

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *