Звичайно, були сумніви і побоювання, що з культового кіберпанківського аніме зроблять щось не таке цікаве. Але, на щастя, фільм вийшов саме таким, яким і мала би бути крута сучасна фантастична стрічка. Сподобається, думаю, не лише фанам мультиплікаційної версії, а взагалі всім, хто дивиться фантастику. Фільми такого рівня за останні кілька років можна на пальцях однієї руки порахувати.
У цього проекту довга історія. Спочатку була манга, яку намалював Масумото Широу. І була вона у далекому 1989 році. А оскільки японці намагаються екранізувати усе, що варте уваги, то в 1995 з’явився перший анімаційний фільм. Потім було ще кілька, плюс два мультсеріали. Але саме в 1995, з першим фільмом стало зрозуміло, що у кіберпанк-просторі з’явилося щось потужне і значиме. До речі, перший фільм у 2008 було модернізовано, за допомогою більш сучасних комп’ютерних технологій перемальовано багато сцен. Хоча найкрасивішим, особисто я вважаю все ж друге аніме – “Привид у латах: невинність” (2004 р).
Зараз цей жанр майже втратив свій потенціал. Головним чином, ну на мою думку, тому, що перестало бути фантастичним дуже багато речей. Мережа Інтернет повсюди, гаджети, експеременти із штучним інтелектом – все це уже стало повсякденням, а не фантастикою. Але тоді ще захоплювало, як космічні польоти – світ інформаційних технологій здавався чужим і прекрасним, хоч і лякав час від часу.
Головна героїня, на відміну від Термінатора та інших голівудських кіберстворінь – тендітна і красива дівчина із надлюдськими можливостями, адже у неї повністю штучне тіло. Цей контраст вносить свою нотку у загальне звучання. Живе вона у недалекому майбутньому, де інформаційні технології не просто стали частиною життя, а в більшості його заміняють і витісняють. Світлий, майже утопічний світ, місцями стає небезпечним і темним майже як у “Тому, що біжить по лезу бритви”. Постійні конфлікти ледве вдається гасити, розвиток технологій некерований, весь час щось нове загрожує підірвати хитку стабільність. І героїня зі своїми здібностями служить у спецзагоні, що займається найбільш заплутаними і небезпечними випадками.
Візуально все це на екрані відтворено просто чудово. Головною заслугою творців фільму, я вважаю, те, що вони дуже дбайливо перенесли знакові сцени із аніме у кіно. Тому, що вже тоді, намальовані, вони чіпляли за живе своєю красою і незвичністю, а тепер в живому 3D на великому екрані побачити їх було взагалі фантастично. Весь час не полишало відчуття, що абсолютно всі спецефекти, комп’ютерні симуляції, карколомні викрутаси саме тут, у цьому фільмі є доречними і необхідними. І чудовими.
Щодо сюжету, то є трохи розбіжностей з аніме, але вони, хоч і суттєві з точки зору франшизи, не заважають, бо будують свою, паралельну історію, не менш цікаву. Крім того, як і в аніме, тут піднято чимало цікавих і серйозних питань. Вони не заважають сприйняттю, але якщо вам подобається подумати час від часу, то тут є над чим.
Два слова про вибір акторів. Такеші Кітано у ролі голови 9 відділу – просто чудово, понад усякі сподівання. А от щодо Скарлет Йохансон, ну не знаю, не знаю. Зрозуміло чому її обрали – розкручена, багато глядачів підуть саме на неї. Що цікаво, тут не підкреслюють її груди, навпаки вони здаються значно меншими ніж у інших фільмах, може вона втомилася від образу звабливої дівчини)) Але все ж у аніме майор була інакшою.
Загальна оцінка по фільму – 10 із 10. Всім рекомендую. Обов’язково у кінотеатрі в 3D.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *