Скот Пілігрим проти всіх: молодіжна комедія в стилі рок-екшн

Несподівано дуже хороша молодіжна комедія! Підліткові проблеми про які стільки всього відзнято у Голівуді, в цій стрічці вже постають у значно реальнішому світлі особливо це стосується сексу. Тема лишилася, але її відображення здоровіше аніж звично бачити у тупих американських комедіях про підлітків.

Загалом є собі хлопець – звичайний такий хлопець – грає на бас-гітарі в невідомій групі, живе з приятелем нетрадиційної орієнтації (хоч сам не такий, ох уже ця політкоректність) і має подругу, з якою там прогулянки, поцілунки, ігри і більше власне нічого. Але от з’являється дівчина, що затуляє йому увесь світ і вже здається йому що все от от буде добре, як починають невідь-звідки як чортики з коробочки вискакувати її колишні. І доводиться герою усіх тих колишніх перемогти. Сюжет і зав’язка не просто тупі, а зведені до абсолютного абсурду, що не дивно, якщо взяти до уваги, що фільм знято по коміксах, де усе гіпертрофовано. Додалася ще загальна стилістика фільму – це по суті комп’ютерна гра. Але якщо пропустити ці зовнішні ефекти повз – вийде історія типового підлітка, з гумором і цікавими спостереженнями, з неодмінними розбиваннями сердець і хорошим позитивним загальним настроєм.

Відеоряд у стрічці дуже динамічний і переповнений ефектами, що роблять фільм більше схожим на довгий і цікавий відеокліп – впізнавані комп’ютерні звороти перенесені в реальне життя, пояснення в журнальному стилі, телевізійні прийомчики з молодіжних музичних каналів – усе це запаковано у вибухову суміш. Дивитися хочеться ще і ще. Особливу увагу треба звертати на власне сприйняття – забудьте, що це далеке від реалій та буденності і чисте задоволення гарантовано.

Окремо слід поговорити про музику. Бездоганно вписана у стиль всього фільму, цілком варта окремого прослуховування. Кілька композицій спеціально для фільму записав відомий виконавець Бек. Звичайно моментами надто голосна, але ж герої не в симфонічному оркестрі грають, а сучасний альтернативний рок. І саме музика ще додає динаміки і драйву. Та й важко уявити собі молодіжне кіно без цього, адже всі підлітки у всі часи значну увагу приділяють “своїй” музиці. Так що після перегляду маємо ще уявлення про те, що популярно в їхньої молоді.

Через високу аудіовізуальну насиченість дивитися варто на великому екрані з хорошим звуком.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *