З огляду на розкрутку від фільму може й можна було б чекати чогось більшого, але насправді він цілком нормальний, такий собі “середнячок” в плані ідеї та спецефектів, зате досить несподіваний у сюжеті та героях.
Головні персонажі – підлітки, як у всі часи і у всіх країнах – невгамовні, переповнені енергією. Вони знімають кіно, тобто на маленьку любительську камеру (звідки й назва фільму – це формат 8-міліметрової плівки) але з цілком дорослим підходом – пишуть сценарій, розплановують сцени, навіть роблять грим. А навколо них маленьке містечко у США кінця 70-х років XX сторіччя. Де все типове і добре знайоме не лише американцям, а й просто любителям американського кіно. І одна з сцен – на малесенькому вокзальчику серед поля, хлопчаки вирішили, що буде добре, якщо в їхньому кіно діалог відбуватиметься на фоні поїзду, що проїжджає мимо. От тільки поїзд не проїхав, а зійшов з рейок і було в цій катастрофі багато загадкового, що потрапило в кадр підліткам.
Треба сказати, що окрім усього класичного, що якісно намішано в сюжеті – і військові, які щось знають, та нікому не кажуть, і підліткове кохання, і хлопчаки, які самі у всьому розібралися є ще одна лінія, нетипова і геть не дитяча. Переживання головного героя з приводу передчасної смерті матері і кілька епізодів присвячених цьому. Дуже зворушує.
Ще звернув увагу на візуальний ряд. Попри комп’ютерні спецефекти (данина жанру, бо куди ж без цього у фантастиці) картинка дуже нагадує якраз фільми того періоду – така прекрасна імітація плівки та оптики (а може й не імітація, може й справді знімали за старими технологіями), що створює атмосферу вже майже призабуту і від того несподівано приємну, виявляється такі речі прекрасно зберігаються в пам’яті і спливають, якщо їх правильно “підштовхути”.
Єдине, що не дуже сподобалося – надто сильні елементи фільмів жахів, але розумію, що це теж данина стилю. Майже вся класика кінофантастики так чи інакше ці елементи має, та й сучасні молодь після засилля вампірів, зомбі (до речі у фільмі класно це спародіювали), й іншої нечисті розбалувана, і щоб прикувати її увагу до екрану може й треба якраз стільки “хоррору” як було вжито.
Дуже рекомендую любителям фантастики, особливо зі стажем, і мабуть залишу в колекції.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *