metallica-through-the-never

Я нарешті подивився цей фільм-концерт, якось раніше все не було можливості. І маю сказати, що це дуже круте відео в концертній частині і трохи перекособочене у художній. Тому враження двоякі.
Що стосується виступу – все ідеально. Настільки, що від захвату моментами аж подих перехоплює. Давно знайомі композиції у неперевершеному шоу, де сценічні трюки і картинка найкращі з усього, що було в Металліки до цього часу. До речі, дуже шкодую, що не бачив у 3D, можливо ще буде така можливість, судячи з коментарів саме це основна фішка, бо забезпечує ефект присутності прямо серед музикантів на сцені.Найкраще (ІМХО) зроблено пісню One – піротехніка і лазерне шоу на початку бомбезні.
Також цікавий момент коли сцена почала розвалюватися і потім виступ триває фактично на руїнах.
Щодо підбору композицій – давно вже відчув, що гурт віддає перевагу старим хітам, бо нові якісь невиразні, не мають тої індивідуальності, що пісні до 1991 року. Таки Чорний альбом став останнім, далі була інша Металліка, не менш цікава, але вже не та. Мабуть дядьки це чудово розуміють, якщо зробили концерт саме на основі старих композицій.
Що ж стосується сюжету, то до нього є кілька зауважень і багато запитань. Хлопець із технічної бригади мусить під час концерту їхати кудись через пів-міста аби забрати сумку з чимось надзвичайно важливим і привезти її до сцени. По ходу нагнітається дуже тривожна атмосфера, наростає напруження і страх. На вулицях багато людей із битами і в масках, сутички, бійки і смерть (тут режисер особливо постарався, я б сказав аж занадто). Переживши ряд неприємних моментів і таки діставши сумку герой таки привозить її, часом випадаючи із реальності у якесь фентезійне відео, красиве, але більше символічне аніж достовірне.
На кінцевих титрах герой сидить у порожньому залі і дивиться як Металліка виконує композиції без текстів. Ця частина мені теж сподобалася, цікаво, що значну роль відведено басисту – відносно новому члену групи, іноді він навіть соло грає.
Головне питання: що було в сумці – так і лишилося без відповіді. У багатьох відгуках на фільм найбільш популярною є теорія, що там душа Кліффа Бартона, на піджтвердження наводиться дата офіційного релізу фільму, що співпадає із датою смерті Кліффа. Хоча самі учасники гурту на всі питання відповідають “здогадайтеся самі”. Тож попри деякі слабкості сюжету він принаймні лишає простір для фантазії та осмислення. Я б у цьому плані також відзначив момент протистояння героя та зловісного вершника з молотом і зашморгом. Маю свою думку, але не хочу вам її нав’язувати))
Фільм однозначно варто побачити, а фанам і тримати в колекції. Оцінка – дев’ять з десяти.

Вам також може сподобатися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *