Напролом / Lockout – фантастичний бойовичок від Бессона

Люк Бессон зняв черговий фантастичний фільм. Вірніше це більше трилер-бойовик, фантастичний лише антураж, ну і хепі-енд, мабуть теж до цього жанру, але це в більшості фільмів так.
Якщо коротко – на бериб’ї і рак риба. Тобто при тій кількості фантастики, яка зараз виходить на екрани і “Напролом” цілком можна один раз подивитися, хоча якщо дуже вже чесно – не шедевр.
Дія відбувається у супер-пупер тюрмі, з якої ніхто не зможе втекти. По-перше тому, що всі сплять, тобто знаходяться в анабіозі (згадуємо “Руйнівника” із Сталоне), а по друге ця тюрма знаходиться в космосі (теж обігрувалося в кількох фільмах). Із інспекцією в цю тюрму прибуває донька президента США, ну і звичайно, ж тут же всі зеки прокидаються і беруть в заручники персонал тюрми і другу леді також. А далі все майже за шаблоном – з’являється крутий спецназівець і сам один… ну не буду розповідати, самі все знаєте.
Що сподобалося – навіть при такій кількості неоригінальних ідей дивитися все ж цікаво, бо що що, а знімати Бессон уміє. Дуже яскраві і колоритні образи, один навіть аж занадто, такого виродка ще пошукати.

Навіть просте й логічне пояснення не допомагає зрозуміти, чому людину, яка все зриває і всім заважає, навіть своїм, просто не ізолювали, якщо вже не можна вбивати? Ну та, мабуть саме для колориту. А от головний герой вийшов так собі, хоч і дуже старався.
Що не сподобалося – відверта посередність сюжету, тобто сценарію. Спостерігати цікаво лише за конкретними моментами – як відбувається те чи інше, а що саме буде відбуватися – можна передбачити і це трохи змазує враження від фільму.
Але, якщо не очікувати казна чого, а сприймати кінце як “чтиво” – цілком може бути. 5 із 10. Дивитися бажано в хорошій якості – все ж жанр зобов’язує))

3 коментарі

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *